Druhú časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach usporiadal športový klub Štrba v spolupráci v obcou Štrba a OOCR Vysoké Tatry na zrekonštruovaných tratiach v bežeckom areáli na Štrbskom Plese 14.-15. marca 2015. Organizátori doplnili majstrovské podujatie aj o verejné preteky, ktorých sa mohol zúčastniť každý milovník bežeckého lyžovania
Podujatie sa začalo v piatok podvečer slávnostným otvorením v Kultúrnom dome v Štrbe za účasti prezidenta SLA Františka Repku, športového riaditeľa BÚ SLA Michala Maláka, zástupcov obce Štrba a pretekárov. V rámci programu zhodnotili slovenskí reprezentanti svoje účinkovanie na Svetovej zimnej univerziáde. Pretekári aj rozhodcovia zložili sľub a podujatie obohatili kultúrnym programom tanečníčky z popradskej skupiny TREND.
V sobotu si za zasneženého zimného počasia bežci zmerali sily v pretekoch s hromadným štartom, v hlavnej kategórii bežali muži 30 km, ženy 15 km voľnou technikou. Z mužov dominoval a titul majstra Slovenska získal Peter Mlynár z ŠKP Štrbské Pleso s časom 1:19:19,8, druhý najrýchlejší bol Poliak Dominik Bury a tretí skončil Miroslav Šulek zo Ski Team JASE Látky. Cieľová kamera rozhodla o ženskej víťazke Alene Procházkovej z klubu Slávia Banská Bystrica, tesne pred Poľkou Korneliou Kubińskou, tretia skončila ďalšia Poľka Dominika Bielecka. Víťazka zabehla trať za 43:39,9. Spolu vyštartovalo v sobotu v žiackych, dorasteneckých, seniorských a veteránskych kategóriách takmer 300 bežcov.

Výsledky 14.3.2015

V nedeľu pretekárov čakali tímové šprinty voľnou technikou. Počasie sa umúdrilo a všetkých potešilo slnečné počasie s výhľadom na Tatry. Súťažilo 107 dvojíc od najmenších žiakov až po seniorské kategórie. Napínavý finiš v mužskej kategórii medzi tímami Ski Team JASE Látky a poľským MKS Istebná bol víťazný pre Andreja Segeča a Miroslava Šuleka, ktorí o desatinu sekundy porazili Kamila a Dominika Buryho. Tretí skončili Kremničania Dávid Brünn a Erik Urgela. Najrýchlejší ženský tím tvorili Poľky Dominika Bielecka a Urszula Letocha, ich tím bol však zmiešaný a preto za tímové víťazky boli vyhlásené Lucia Matušková a Barbora Klementová z KL Nováky. Druhé miesto získali Jana Gombálová a Eva Segečová zo Ski Team JASE Látky a tretie skončili Aneta Smerčiaková a Katarína Garajová z klubu Jasná Lipt. Mikuláš.

Výsledky 15.3.2015 – dorast, dospelí Výsledky 15.3.2015 – dorast, dospelí

Súčasťou športového víkendu boli verejné preteky, ktoré sa na Štrbskom Plese uskutočnili už druhýkrát. Aktívnymi propagátormi a účastníkmi verejných pretekov sú bratia Timkovci zo skupiny NO NAME. Aj vďaka ich aktívnej propagácii bežeckého lyžovania sa podarilo počet štartujúcich strojnásobiť a spolu si ich odbehlo 95 nadšených bežcov všetkých vekových kategórií. Pre pretekárov bol pripravený univerziádny okruh v dĺžke 2,5 km. Z mužov, ktorí okruh bežali dvakrát, bol najrýchlejší Lukáš Olejár s časom 13:02,05. Beh na detských lyžiach si mohli vyskúšať aj najmenšie deti na malom okruhu v bežeckom štadióne, za čo boli odmenené sladkosťami.

Výsledky verejné preteky

Cennými fotografiami a novými priateľstvami ukončili účastníci aj organizátori športový víkend a už teraz sa všetci tešia na ďalšie preteky v behu na lyžiach.

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=“user_album“ uid=“115161933212203434551″ ualb=“6127320144673814241″ imgl=“fancybox“ style=“wall“ row=“6″ size=“220″ num=“100″ shadow=“1″ border=“1″ highlight=“1″ align=“center“ max=“100″]