Tohtoročná jarná futbalová premiéra v Štrbe mala v prvú aprílovú nedeľu slávnostný úvod s odovzdaním Diplomu Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru (KFP SOŠV) za rok 2018. KFP SOŠV udelením diplomu ocenil rytiersky čin hráčov ŠK Štrba v zápase v Olcnave v závere predošlého ročníka 5. ligy.

Foto: Kapitán ŠK Štrba Damian Adler s Diplomom fair play, ktorý mu odovzdali legenda klubu Ľubomír Gotthardt (vpravo) a Miroslav Tomášik, člen kolégia KFP SOŠV (vľavo).

Bežala záverečná minúta, keď David Bednár vrátil loptu domácim po ošetrení spoluhráča s takou silou, že preloboval brankára a rozvlnil sieť gólom na 2:1 pre Štrbu.

Olcnavčania šomrali, že to sa predsa nerobí, lenže každému, kto to videl na vlastné oči, muselo byť jasné, že v tom nebol žiadny úmysel.

ŠK Štrba síce potreboval body na záchranu ako soľ, no chlapci si uvedomili, že vyhrať gólom, ktorý nemal byť, nie je spravodlivé…

Po rozohrávke súpera zo stredového kruhu sa všetci premenili na soľné stĺpy a domácim umožnili pohodlne vyrovnať.

Rozohrávka zo stredového kruhu sa zmenila na rozprávku.

A čo bolo potom?

Domáci hráči a diváci hosťom zo Štrby zatlieskali, starosta Olcnavy im prišiel do kabíny poďakovať, ich rytiersky čin zaletel od Tatier k Dunaju a vyslúžil si ocenenie Klubu fair play SOŠV to ocenil. „Diplom Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru si veľmi vážime, umocnil náš dobrý pocit, ktorý máme zo zápasu v Olcnave. Keď budeme mať príležitosť, radi podobný férový čin zopakujeme,“ podotkol Marian Macko, hráč mužstva a tréner prípravky ŠK Štrba.

Jarná domáca premiéra so slávnostným úvodom sa skončila radosťou z víťazstva nad OFK Toporec.