V slnečnú sobotu 29. 6. 2019 sa uskutočnil 1. ročník detského netradičného podujatia s názvom Detský športový festival. Podujatie zorganizoval futbalový oddiel Športového klubu Štrba v spolupráci s obcou Štrba.

Hlavným cieľom podujatia bolo prostredníctvom atraktívnych športových aktivít a zábavného sprievodného programu podporiť a podnietiť v deťoch vzťah k športu, pohybu a k zdravému životnému štýlu. Slávnostné otvorenie športového dňa začalo o 9. hodine, na ktorom moderátor Andrej Bičan privítal všetkých hostí a návštevníkov. Nasledoval futbalový turnaj, ktorý prvým výkopom odštartoval legendárny futbalista Robo Vittek. Neskôr spolu s Patríciou Vittekovou predstavili detský letný camp pod názvom Vittek camp, ktorý sa bude konať koncom augusta v Štrbe. Spomínaný turnaj tvoril jadro celého športového dňa. Zúčastnilo sa ho 5 družstiev: žiaci z Važca, Liptovskej Tepličky, Svitu, Šuňavy a domáci žiaci zo Štrby pod vedením trénera Martina Pohloda. Víťazom sa napokon stalo družstvo z Važca, ceny žiakom odovzdal technický riaditeľ SFZ pán Štefan Tarkovič.

Na javisku sa ďalej tancovalo. O program a animácie sa postarali tanečníci FREEZE DANCE CREW z Liptovského Mikuláša. Deti sa mohli zapojiť do pripravených súťaží, zatancovať si s tanečníkmi na javisku a získať tak rôzne ceny. Tanečníci spríjemňovali program až do večerných hodín, predstavili svojich najlepších sólistov a tiež skupinové tance, ktoré získali mnohé ocenenia doma aj v zahraničí.

Azda najviac sa deti tešili na predpoludné vystúpenie Sníčka Huga, známej postavičky z televíznej obrazovky, ktorý zaspieval deťom svoje najznámejšie pesničky. Po vystúpení sa s deťmi na pamiatku rád vyfotografoval.

Program pokračoval vystúpením Romana Voláka a jeho zverencov. Deti si následne mohli s Romanom zacvičiť a naučiť sa základné prvky z karate.

Aj mimo javiska sa stále niečo dialo. Návštevníci si vyskúšali lukostreľbu na terče, skákanie cez švihadlá s majsterkou v tejto disciplíne a iné detské aktivity. Mohli si zacvičiť s kickboxerom Paľom Garajom, ktorý predstavil svoj klub PAGA GYM z Popradu. Diváci si otestovali svoju silu so strongmanmi pri dvíhaní rôznych zaujímavých závaží. Deti sa aktívne zaujímali o predvádzané športy, zapájali sa do pripravených súťaží, za čo boli vždy odmenené.

V programe sa predstavili aj deti z materskej školy v Štrbe.

Na pódiu sa ďalej predstavil Šašo Jaro, Sranda Banda a Historický Šašo ktorí svojimi vystúpeniami zabavili nielen deti ale aj dospelých.

Pre deti boli tiež pripravené rôzne doplnkové atrakcie: maľovanie na tvár, nafukovacie hrady, trampolíny, aj bazén s vodou na osvieženie.

Večer si návštevníci mohli spríjemniť počúvaním skvelej muziky v podaní hudobníkov z FS Jánošík, ktorí svojím vystúpením nadchli nejedného diváka.
Výťažok so vstupného bol určený pre deti z futbalového oddielu Športového klubu Štrba.
Ďakujeme všetkým sponzorom a partnerom podujatia, bez ktorých by sa toto detské podujatie nemohlo zorganizovať. Ďalej ďakujeme aj obci Štrba a všetkým dobrovoľníkom, ktorí nezištne pomáhali pri organizácii podujatia.

Športový klub Štrba
Futbalový oddiel M.M.