5.-6. februára 2011 v bežeckom areáli na Štrbskom Plese sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach. Snahou Športového klubu Štrba bolo vytvoriť čo najlepšie podmienky pre pretekanie, čo sa aj napriek náročnému počasiu podarilo. Odmenou pre organizátorov bola vysoká účasť a výborná športová atmosféra, ktorú v sobotnom šprinte vytvorilo 48 a v nedeľu až 220 pretekárov.

Súčasťou programu bol aj otvárací ceremoniál, ktorý sa uskutočnil 4. februára 2011 (piatok) v sále Kultúrneho domu v Štrbe. M-SR slávnostne otvoril starosta obce Štrba Michal Sýkora. Tento slávnostný ceremoniál sa niesol v duchu stého výročia organizovania prvých medzinárodných lyžiarskych pretekov na území Slovenska, 4. – 5. februára 1911 v Tatranskej Polianke. K početnému publiku sa prihovoril aj pán Ladislav Harvan, ktorý s pánom Jánom Terezčákom, autorom publikácie Dejiny lyžovania na Slovensku, prispeli k vytvoreniu neopakovateľnej atmosfére, ktorú si slovenské lyžovanie zaslúži.  Ďalším z bodov programov bolo slávnostné žrebovanie kategórie starších dorastencov , z ktorej postupujú nominovaní pretekári na EYOF do českého Liberca. Štartové čísla im odovzdali slovenskí olympionici.

Olympionici a osobnosti slovenského lyžovania sa zúčastnili aj vyhlásenia výsledkov. Pozdraviť športovcov prišla aj prezidentka Slovenskej lyžiarskej asociácie Jana Gantnerová.

Poďakovanie patrí všetkým organizátorom, účastníkom, divákom a hosťom, ktorí spoločne vytvorili veľký športový sviatok. Obrovské poďakovanie patrí aj sponzorom, vďaka ktorým sme opäť dokázali zdvihnúť úroveň pretekov.

Na stiahnutie:

Propozície M-SR 2011
Oficiálne výsledky – 5.2.2011 (sobota)
Oficiálne výsledky – 6.2.2011 (nedeľa)

Fotogaléria

Fotografie: Matúš Jančík, Alena Kancírová a TV Štrba