Aj v roku 2013 sa lyžiarsky oddiel Športového klubu Štrba podujal zorganizovať preteky v behu na lyžiach. Cieľom je pre pretekárov opäť vytvoriť vynikajúce podmienky a neustále zvyšovať úroveň podujatí, ktoré organizuje dobrovoľný tím zo Štrby.

Kontinentálny pohár FIS Slavic cup bude 16.-17. februára 2013 v lyžiarskom bežeckom areáli na Štrbskom Plese. Tieto preteky sú súčasťou kalendára medzinárodnej organizácie FIS a určite budú veľkou skúškou pre všetkých rozhodcov. Slavic cup je súťaž prioritne pre bežcov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska v kategóriách muži, juniori, ženy a juniorky.

Organizátori veria, že Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach sa stanú tradíciou a každoročne na konci sezóny si najlepší slovenskí bežci prídu pre titul Majster Slovenskej republiky práve na Štrbské Pleso. Tento rok sa toto vrcholné podujatie v behu na lyžiach na Slovensku uskutoční v termíne 23.-24. marec 2013. Podujatia sa zúčastnia pretekári všetkých žiackych, dorasteneckých a seniorských kategórií a preteky budú s medzinárodnou účasťou.