Športový klub Štrba, obec Štrba a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry pozývajú všetkých bežcov na lyžiach na Štrbské Pleso užiť si kopec zábavy a športových zážitkov. V nedeľu 28. februára 2016 sa v krásnej tatranskej prírode uskutočnia verejné preteky v behu na lyžiach pod záštitou hudobnej skupiny NO NAME. Štart verejných pretekov bude o 12:00 v Športovom areáli na Štrbskom Plese a mená víťazov sa zapíšu na putovné Štrbské bežky.

Propozície Registrácia

Najmenšie deti si môžu vyskúšať detské bežky, žiaci budú mať pripravený SnowKidz šprint na bežkách cez rôzne prekážky a dorastencov, dospelých a veteránov čakajú preteky na 2 kilometre a 5 kilometrov voľnou technikou. Pretekať sa bude na profesionálne upravených tratiach, na ktorých sa len pred rokom konala Svetová zimná Univerziáda.

Počas pretekov účastníkom atmosféru spríjemní úsmevno-zábavná skupina Traky z východného slovenska a všetci pretekári môžu získať zaujímavé ceny v tombole. Registráciu a viac informácii o pretekoch nájdu záujemcovia na weboch www.skstrba.sk a www.tatryvpohybe.sk.

Podujatie je zaradené v kalendári športových podujatí Tatry v pohybeuskutoční sa už tretí rok po sebe. Prvé dva ročníky sa konali súčasne s Majstrovstvami Slovenskej republiky v behu na lyžiach, tento rok sa budú konať preteky samostatne, aby si príjemnú atmosféru mohli užiť všetci rekreační športovci, športoví funkcionári aj skúsení  bežci na lyžiach.

Štrbské Pleso bude 12.-13. marca dejiskom Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach, ktoré budú vrcholným podujatím v sezóne a tento rok budú zároveň pretekmi olympijských nádejí z krajín V4.

Aktuálne sú na Štrbskom Plese výborné snehové podmienky pre bežecké lyžovanie aj napriek zime, ktorá nie je priaznivá pre lyžiarske športy. Vďaka obci Štrba a správcom areálu sú trate denne upravované a navštevované stovkami profesionálnych aj rekreačných bežcov na lyžiach z celého Slovenska a okolitých krajín. Organizátori nepredpokladajú, že počasie môže ohroziť plánované preteky a pozývajú všetkých priaznivcov a fanúšikov bežeckého lyžovania užiť si športovanie v krásnej zasneženej prírode vo Vysokých Tatrách.