ŠTRBA. Nádherné jesenné slnečné počasie, pohoda, dobrá atmosféra a ľudia naladení na jednej vlne športu a behu, tak možno charakterizovať uplynulé

nedeľné popoludnie, keď sa konal 22. ročník bežeckej štafety 100 x 1000 metrov. Tých, ktorí si odbehli štyri kolá na atletickej dráhe športového štadióna ZŠ v Štrbe, bolo 140, z toho 43 dospelých, čo organizátorov veľmi potešilo, pretože to znamená, že už aj ľudia starší ako 18 rokov sa hýbu a starajú sa o svoje zdravie.

Futbalisti sa zapojili

Pred majstrovským futbalovým zápasom V. ligy s Chminianskou Novou Vsou sa prišli v rámci štafety rozklusať aj futbalisti ŠK Štrba a možno aj to im trochu pomohlo k víťazstvu 2:1. A medzi dospelých bežcov patrili tiež rodičia prítomných detí a ľudia z radov organizátorov podujatia: ŠK v Štrbe, ZŠ v Štrbe a členovia Klubu olympionikov Vysoké Tatry.

Osobnosti nechýbali

Na úvod podujatia tradične popriali deťom a dospelým pekné zážitky predsedníčka olympionikov Mária Jasenčáková, riaditeľka ZŠ Ľubomíra Iľanovská a poslanec obecného úradu Ľubomír Očenáš. Mária Jasenčáková, Anna Pasiarová, Alžbeta Havrančíková, Viera Klimková, Ľubomíra Iľanovská a Ján Klimko, účastníci olympijských hier, slávnostne odštartovali štafetu absolvovaním prvých úsekov. Spolu s nimi to boli aj lyžiari Július Lupták, Janka Vrbenská, Simona Řeháčková a k nim sa pripojil aj reprezentant SR v kickboxe Pavol Garaj. Už tradične sa štafety zúčastňujú aj deti i dospelí zo susedných obcí Šuňava, Važec i miestnej časti Tatranská Štrba. Chlapci si zmerali sily vo futbale a víťazom sa stali žiaci zo Šuňavy pred futbalistami Štrby a Važca. K sprievodným akciám patrili aj drobné súťaže pre deti, ktoré organizovali členovia Klubu mladých v Štrbe.

Vydarené podujatie

Záver patril vyhodnoteniu futbalového turnaja, odovzdaniu cien prvým trom bežcom a bežkyniam v štyroch kategóriách, najmladšiemu bežcovi, 4-ročnému Markovi Servátkovi, najstaršiemu, 65-ročnému Júliusovi Luptákovi a najrýchlejšiemu Michalovi Novotnému, bežcovi na lyžiach z ŠKP Štrbské Pleso, ktorý dosiahol čas 3 minúty a 8 sekúnd. Poďakovanie patrí rozhodcom ŠK v Štrbe, vedeniu futbalového oddielu žiakov ŠK v Štrbe, vedeniu a vyučujúcim zo ZŠ v Štrbe, z Važca a Šuňavy. No a na záver hlavne všetkým účastníkom, ktorí pomohli naplniť cieľ štafety 100 x 1000 metrov a urobili niečo pre svoje zdravie. Tohtoročná štafeta patrila čo do počtu bežcov medzi najúspešnejšie a organizátori sa budú snažiť urobiť všetko pre to, aby sa na 23. ročníku zišlo čo najviac ľudí, ktorí majú radi beh a pobyt na čerstvom vzduchu.