V sobotu 1. septembra 2023 sa na futbalovom štadióne ŠK Štrba konal 3. ročník Memoriálu Antona Guliča, ktorý nás opustil v roku 2020 po chorobe. Tono miloval život a futbal, na ihrisku strávil množstvo času a vďaka svojej priateľskej povahe mal veľa kamarátov v širokom okolí. Jeho životným mottom bolo latinské príslovie „Carpe diem“ (využi deň). Tí najbližší priatelia zo Štrby pre účastníkov turnaja zabezpečili ihrisko, rozhodcu, občerstvenie, pitný režim a guláš. Výťažok zo štartovného spoločne s darčekom venovali Antonovej rodine.

Na turnaji sa zúčastnili štyri družstvá: Vyšné Hágy, Batizovce, ŠK Odeva Lipany a ŠK Štrba. Hralo sa systémom každý s každým na stredné brány a jednotlivé zápasy trvali 20 minút.
Nakoniec zvíťazil tím Vyšné Hágy, ktorý vo finále porazil Batizovce. Tretie miesto získalo družstvo ŠK Odeva Lipany a štvrté ŠK Štrba.

Najlepším strelcom turnaja bol Tomáš Šimko (Lipany), ocenenie Najlepší hráč získal Ján Neupauer (Batizovce) a najlepším brankárom bol Ján Meleky (V. Hágy).

Poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, zúčastneným hráčom a partnerom, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu turnaja.

Fotogaléria – Štefan Šavel