Srdečne vás pozývame na podujatie Deň detí a športu, ktorého súčasťou je už 33. ročník bežeckej štafety 100×1000 metrov.

Podujatie sa uskutoční 3.6.2018 (nedeľa) so začiatkom o 8:30 v športovom areáli pri futbalovom ihrisku v obci Štrba a program nájdete v priloženom plagáte.

Cieľom bežeckej štafety je, aby 1000 metrov odbehlo aspoň 100 účastníkov, čo sa vďaka záujmu športujúcich rodín i jednotlivcov všetkých vekových kategórii darí a podujatie každoročne navštevuje okolo 300 bežcov a 50 rodín.

Štafetu otvoria prítomní olympionici, úspešní športovci a štafetový kolík si postupne preberajú všetci, ktorí sa bezplatne prihlásia počas tohto športového dopoludnia. Každý účastník získa drobný suvenír, účastnícky list a sladkosti.

Pre najmenšie deti sú pripravené rôzne súťažné disciplíny, žiaci z okolitých základných škôl a deti z detských domovov si zahrajú vo futbalovom turnaji.

Podujatie organizujú dobrovoľníci zo Športového klubu Štrbe, obec Štrba, Základná škola v Štrbe a Klub olympionikov Vysoké Tatry.

Každoročne okrem domácich olympionikov do Štrby zavítajú aj ďalšie športové osobnosti a tento rok pozvanie prijali hokejisti Patrik Svitana, Radoslav Macík, Lukáš Paukovček, Marcel Petran, futbalista Vladimír Kukoľ a domáci medailový biatlonista Pavol Hurajt. Športovci počas dňa podpíšu účastnícke kartičky s ich fotografiami na autogramiáde.