Pohár ZSL v behu na lyžiach

13. február 2022 - nedeľa

Zažite olympijské hry na Slovensku!

Areál zimných športov na Štrbskom Plese ožije športom, zábavou a fandením slovenským športovcom na zimných olympijských hrách v Pekingu!
Organizátori Olympijského festivalu MISIA PEKING pre vás pripravili športové a kultúrne mestečko plné (nielen) športových aktivít pre deti i dospelých.

Súčasťou olympijského víkendu sú aj dve bežecké lyžiarske disciplíny. V piatok 11. februára sa uskutoční večerná bežkárska korida. Pripravené sú atraktívne stíhacie preteky voľnou technikou s hromadným štartom, v ktorých sa pretekári na 1 kilometrovom okruhu postupne vyraďovaním prepracujú z kvalifikácie až do finále.

Vyvrcholením olympijského festivalu budú individuálne preteky jednotlivcov v behu na lyžiach klasickou technikou. Všetci záujemcovia od kategórie mladších žiakov až po skúsených veteránov budú v nedeľu 13. februára súťažiť na profesionálne pripravených tratiach v dĺžkach od 1 po 7,5 kilometra, na ktorých sa súťažilo aj počas svetovej Zimnej Univerziády v roku 2015. Preteky sú otvorené aj pre verejnosť, sú zároveň súčasťou pohára Zväzu slovenského lyžovania a olympijské nádeje budú súťažiť o miestenku na Európsky olympijský festival mládeže EYOF Vuokatti 2022.

Vstup na festival je pre každého ZADARMO.

Viac informácií

Pohár ZSL v behu na lyžiach – 13.2.2022 (nedeľa) 10:00
Individuálne preteky

Prihlasovanie:  

  • kluby / jednotlivci z klubov – na tlačive „Prihláška“
  • verejnosť online/osobne v piatok – nedeľa podľa propozícií

Večerná bežkárska korida – 11.2.2022 (piatok) 16:00
Vyraďovacie preteky

Prihlasovanie:  

  • on-line do 10.02.2022 prostredníctvom
  • osobne v piatok 11.02.2022 od 13:00 do 15:30 hod. na Štrbskom Plese (ak nebude naplnený účastnícky limit). 

POHÁR ZSL V BEHU NA LYŽIACH – Levoča – 12.2.2022

V areáli Levoča Nordic Centrum sa uskutočnia počas soboty 12.2.2022 preteky Pohára Zväzu slovenského lyžovania v behu na lyžiach.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie potrebné k prihláseniu sa na preteky a k samotným pretekom (propozície, prihlasovacie formuláre a pod.).

Informácie na https://lnc.sk/preteky-zsl/