28.12.2013 sa v Reštaurácii Martek Štrba uskutočnilo stretnutie rozhodcov ŠK Štrba, kde zhodnotili predchádzajúci rok 2013 a začali prípravy na najbližšiu zimnú sezónu. Pozvanie prijali aj starosta obce Štrba Michal Sýkora, športový riaditeľ BÚ SLA Michal Malák a medzinárodný technický delegát FIS Vladimír Staroň.

Stretnutie otvoril Michal Šerfel, ktorý postupne prešiel všetkými podujatiami, ktoré organizovali alebo na ktorých sa zúčastnili členovia ŠK Štrba. V roku 2013 tvorilo členskú základňu 83 rozhodcov, z toho 22 žien. Vačšina z nich má v SLA kvalifikáciu rozhodca prvého alebo tretieho stuňa a 9 ľudí z nich sa školilo práve tento rok.

Vo februári bol športový klub poverený organizáciou 40. ročníka Tatranského pohára v behu na lyžiach, ktorý patril do pohára FIS Slavic Cup. V marci sa na Štrbskom Plese uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach, ktoré ukončili bežeckú sezónu na Slovensku a medzi pretekárov sa na štart postavili aj členovia skupiny No Name, biatlonisti aj redaktor RTVS Milan Stanko. Rozhodcovia spolu zo Základnou školou Štrba a Mestom Poprad zorganizovali aj ďalšie podujatia Tatranskej lyžiarskej ligy pre slovenských a poľských žiakov z mikroregiónu Tatry.

Z letných bežeckých pretekov organizovali rozhodcovia s obcou Štrba podujatie Deň detí a športu, kde prebiehal už 28. ročník bežeckej štafety 100×1000 metrov. Takmer celá skupina rozhodcov sa tradične zúčastňuje aj Malého štrbského maratónu, kde na jeho 36. ročníku odštartovalo rekordne 402 pretekárov. Pomoc 20 rozhodcov využili aj organizátori nočného behu Rajec High Tatras Night Run Štrbské Pleso a niektorí pomáhali aj organizátorom etapových pretekov Tatry running tour.

V ďalšej časti schôdze Michal Malák zo Slovenskej lyžiarskej asociácie poinformoval rozhodcov o novej internetovej stránke www.slovak-ski.sk a predstavil nové zaujímavé aktivity bežeckého úseku. Po ňom pokračoval Vladimír Staroň, ktorý prešiel pravidlá FIS a poukázal na dôležité časti a zmeny týkajúce sa pripravovaných podujatí.  Po nich sa k rozhodcom prihovoril aj starosta Štrby Michal Sýkora. Poďakoval všetkým zúčastneným za ich činnosť a porozprával o prácach, ktoré na bežeckých tratiach vykonáva obec Štrba. O Tatranskej lyžiarskej lige prítomných informovala riaditeľka ZŠ Štrba Ľubomíra Iľanovská.

kalendar2014_smallĎalej sa rozhodcovia venovali pripravovaným podujatiam. V roku 2014 sú organizačne zapojení do piatich podujatí:
2.2.2014 – Kros šprint – Slovenský pohár v behu na lyžiach
14.-16.2.2014 – Tatranský pohár v behu na lyžiach – FIS Slavic Cup
15.-16.3.2014 – Majstrovstvá SR v behu na lyžiach
1. jún 2014 – Deň detí a športu
13. júl 2014 – Malý štrbský maratón

a svoju účasť prisľúbili na 3 podujatiach:
25. marec 2014 – Tatranská lyžiarska liga
31. máj 2014 – Night run Štrbské Pleso
20.-22. jún 2014 – Tatry running tour

Podrobnejšie sa o pripravovaných podujatiach dočítate v ďalších článkoch.

V závere Michal Šerfel poďakoval všetkým partnerom a sponzorom Športového klubu Štrba, vďaka ktorým môžu podujatia dosahovať vysokú úroveň, poďakoval obci Štrba a Slovenskej lyžiarskej asociácii za úspešnú spoluprácu o oficiálnu časť schôdze ukončil predstavením rozhodcovského kalendára a odovzdávaním kvalitných bežeckých rukavíc, ktoré vďaka sponzorom mohli získať všetci aktívni rozhodcovia Športového klubu Štrba.