Verejné preteky v behu na lyžiach

Štrbské bežky

Správa 2017 Propozície Registrácia Výsledky

Vychutnajte si profesionálne trate a príďte sa zabaviť a zapretekať si na verejné preteky v behu na lyžiach. 19. februára 2017 sa na Štrbskom Plese uskutoční už štvrtý ročník podujatia Štrbské bežky. Podujatie je pod záštitou Ivana a Igora Timkovcov z hudobnej skupiny No Name, ktorí sa opäť postavia na štart.

Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a pripravená bude aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky.

Pre žiakov bude pripravená 500 metrová prekážková trať SnowKidz cross šprint s intervalovým štartom. Kros šprint si môžu vyskúšať aj všetci prihlásení pretekári na verejné preteky.

Najmenšie deti si môžu vyskúšať detské bežky a atmosféru spestrí hudobný koncert. V športovom areáli je k dispozícii stan s občerstvením, lyžiarsky servis a požičovňa lyží. Všetci účastníci sú zapojený aj do tomboly.

Organizátorom podujatia je Športový klub Štrba, obec Štrba, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Areál bežeckého lyžovania SNOW Štrbské Pleso. Podujatie súčasťou kalendára Tatry v pohybe.

Registráciu a viac informácii o pretekoch nájdu záujemcovia na weboch www.skstrba.sk a www.tatryvpohybe.sk.

Propozície Registrácia Výsledky

[title size=“2″]Pokyny pre pretekárov[/title]

Preberanie štartových čísel bude od 10:00 do 12:00 na prvom poschodí v rozhodcovskej veži pri štarte a cieli. Prosíme pretekárov, ktorí budú štartovať aj na pretekoch kros šprint alebo budú uhrádzať štartovné na mieste, aby prišli s dostatočným predstihom.

Štartové číslo Vám bude pridelené pri prezentácii.

maps_print

Trať na Cross country Šprint bude zverejnená pred podujatím.

stadium_3d_2017_crosssprint

 

20170219_VEP_plagat