Štrbské Pleso, 17.2.2013 – Druhý deň Tatranského pohára v behu na lyžiach triumfovali Jiří Hořička a Martyna Galewicz.

Hmlisté počasie neodradilo pretekárov a na štart sa postavilo spolu 44 pretekárov z Poľska, Českej republiky a Slovenska. Pretekalo sa klasickou technikou na 5 kilometrovom okruhu. Trate boli perfektne pripravené, čo kladne hodnotili aj pretekári.

29 mužov bežalo dva 5 kilometrové okruhy a najrýchlejší z nich bol Jiří Horčička z Českej Republiky s časom 26:52,45. Druhé a tretie miesto obsadili poľskí reprezentanti Ján Antolec a Sebastian Gazurek. Zo Slovákov sa najviac darilo Andrejovi Segečovi, ktorý obsadil 8. Miesto.

Ženy bežali jeden 5 kilometrový okruh a prvé miesto obsadila poľská bežkyňa Martyna Galewicz s časom 15:29,39. Víťazka sobotňajších šprintov Daniela Kotschová zo Slovenska získala druhé miesto a tretia bola Katarína Johansen taktiež zo Slovenskej republiky. Na štarte bolo spolu 15 pretekárok.

40. ročník Tatranského pohára slávnostne ukončil starosta obce Michal Sýkora a pri tejto príležitosti poďakoval dlhoročným organizátorom Tatranského pohára Jánovi Terezčákovi a Petrovi Chudému.
Organizátorom tohto jubilejného ročníka bol Športový klub Štrba a podujatie bolo zaradené do Kontinentálneho pohára FIS – Slavic Cup. Preteky organizačne zabezpečilo 55 dobrovoľníkov prevažne z obce Štrba.

Výsledky
Tatranský pohár v behu na lyžiach – šprint – 17.2.2013

Fotografie a videá

(Youtube, Matúš Jančík)


(TA3 – Slivenský)


(Foto: T.Rázga, Š.Kačurák, M.Jančík)

Ďalšie fotogalérie
Tomáš Rázga – Facebook

Propozície