Areál zimných športov na Štrbskom Plese ožije športom, zábavou a fandením slovenským športovcom na zimných olympijských hrách v Pekingu!

Organizátori Olympijského festivalu MISIA PEKING pre vás pripravili športové a kultúrne mestečko plné (nielen) športových aktivít pre deti i dospelých.

Súčasťou olympijského víkendu sú aj dve bežecké lyžiarske disciplíny. V piatok 11. februára sa uskutoční večerná bežkárska korida. Pripravené sú atraktívne stíhacie preteky voľnou technikou s hromadným štartom, v ktorých sa pretekári na 1 kilometrovom okruhu postupne vyraďovaním prepracujú z kvalifikácie až do finále.

Vyvrcholením olympijského festivalu budú individuálne preteky jednotlivcov v behu na lyžiach klasickou technikou. Všetci záujemcovia od kategórie mladších žiakov až po skúsených veteránov budú v nedeľu 13. februára súťažiť na profesionálne pripravených tratiach v dĺžkach od 1 po 7,5 kilometra, na ktorých sa súťažilo aj počas svetovej Zimnej Univerziády v roku 2015. Preteky sú otvorené aj pre verejnosť, sú zároveň súčasťou pohára Zväzu slovenského lyžovania a olympijské nádeje budú súťažiť o miestenku na Európsky olympijský festival mládeže EYOF Vuokatti 2022.

Vstup na festival je pre každého ZADARMO.

Viac informácii o bežeckých pretekoch na https://www.skstrba.sk/pohar-zsl/